Sprawdź nasze aktualności! Zapoznaj się z wpisami

Drzwi aluminiowe i PVC

Czym jest wypełnienie drzwiowe?

Nowoczesne drzwi składają się z elementów konstrukcyjnych, zapewniających drzwiom stabilność, jak również z elementów dekoracyjnych. Do części konstrukcyjnych należą ościeżnica, dzięki której drzwi osadza się w murze, jak również rama skrzydła, która jest ruchoma- służy otwieraniu i zamykaniu. Wypełnienie drzwiowe jest elementem dekoracyjnym osadzonym lub zainstalowanym w skrzydle drzwiowym, wpływającym na efekt wizualny. Wypełnienia drzwiowe mają nie tylko dobrze wyglądać i nadawać budynkowi unikalny charakter – one w znacznym stopniu wspomagają funkcjonalność drzwi.A. DWUSTRONNE WYPEŁNIENIE NAKŁADKOWE- wysokiej jakości płyty dekoracyjne przykrywają całą ramę skrzydła – zarówno po stronie wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Dzięki temu powstają obustronnie gładkie, eleganckie, piękne powierzchnie, bez wizualnych „zakłóceń" konstrukcyjnych. Widoczna pozostaje sama rama drzwiowa, a skrzydło jest spójne i niezwykle estetyczne. Rozwiązanie dostępne tylko dla drzwi aluminiowych.

B. JEDNOSTRONNE WYPEŁNIENIE NAKŁADKOWE- cała powierzchnia tylko zewnętrznej strony przykryta jest płytą dekoracyjną. Wewnątrz rama skrzydła otacza wypełnienie drzwiowe – rama skrzydła i wypełnienie od strony wewnętrznej pozostają widoczne. Rozwiązanie dostępne tylko dla drzwi aluminiowych.

C. WYPEŁNIENIE WSADOWE- to nic innego jak wypełnienie wstawione w ramę drzwi. Profil skrzydła od strony zewnętrznej i wewnętrznej widocznie otacza wypełnienie. Rozwiązanie ma tę zaletę, że po latach użytkowania przez wymianę wypełnienia, można "odświeżyć" wizerunek domu zgodnie z aktualnymi upodobaniami mieszkańców. Rozwiązanie dostępne dla drzwi aluminiowych i PVC.

WYPEŁNIENIA AWILUX

Awilux rekomenduje własne autorskie wypełnienia wsadowe do drzwi aluminiowych i PVC. Są one chętnie wybierane przez osoby podążającymi za najnowszymi trendami jak i inwestorów o bardziej tradycyjnych upodobaniach. Do każdego wypełnienia można w wersji bazowej zamontować tradycyjna klamką, lub jako opcje dodatkową elegancki pochwyt o długości od 400mm do 1800mm.


Materiały do pobrania

Test Materiały do pobrania.

Nasze najpopularniejsze modele