Bezpieczeństwo w miejscu pracy


Ekrany spawalnicze są nierozłącznym elementem w każdym miejscu pracy, w którym pracodawca chce i dba o bezpieczeństwo wszystkich swoich pracowników. Osoba, która zajmuję się spawaniem chroniona jest za pomocą specjalnych przyłbic spawalniczych oraz odpowiedniego ubrania ochronnego. A co z pracownikami wykonującymi swoją pracę w okolicy takich stanowisk spawalniczych? Właśnie w celu zapewnienia im bezpieczeństwa stworzono ekrany spawalnicze. Ekrany te, to specjalna przegroda/ściana, wykonana ze specjalnego, wzmocnionego PVC, które bez problemów zatrzymuję szkodliwe dla człowieka promieniowanie UV (ultrafioletowe), a także promieniowanie IR (podczerwone), które jest wydzielane podczas procesu spawania. Ekran spawalniczy to swego rodzaju filtr, który bez problemu zatrzymuję również szkodliwe dla ludzkiego oka niebieskie promieniowanie wydzielane podczas spawania. Jeżeli mielibyśmy porównać do czegoś ekran spawalniczy, to byłby to parawan, często spotykany nad polskim morzem. Jednak znacznie wyższy.
Ekrany spawalnicze dzięki specjalnemu termo wzmocnieniu odporne są na wysoką temperaturę, dzięki czemu odbijające się od nich odpryski metali nie stanowią zagrożenia dla osób przebywających w ich okolicy. Materiał ten się nie topi, dzięki czemu może wytrzymać nawet do 10 lat, a więc zainwestowanie przez przedsiębiorce pieniędzy w taki ekran jest dobrą inwestycją.
Jak już wcześniej było wspomniane, materiał z którego wykonane są ekrany spawalnicze to wzmocnione PVC. Na rynku można spotkać ekrany, które są w miarę przezroczyste, dzięki czemu można dostrzec w środku pracującego spawacza i w przypadku jakiegokolwiek wypadku, można od razu to zauważyć i udzielić poszkodowanej osobie niezbędnej pomocy.
Ekrany spawalnicze dzielą się na stałe i mobilne. Dzięki stelażom mobilnym, można znacznie lepiej organizować i przeorganizować stanowiska pracy spawacza w zakładzie pracy. Stelaże takie najczęściej posiadają kółka do przenoszenia ich z miejsca na miejsce, a bardzo wiele modeli zawiera dodatkowe skrzydła na dwóch krawędziach ekranu, co pozwala nam jeszcze lepiej zapewnić wyizolowanie stanowiska spawalniczego.

Więcej informacji możesz znaleźć na: https://izolacyjnie.pl