Lęk przed stomatologiem


Fobie mogę mieć różny charakter i dotyczyć różnych sfer życia. Ludzie boją się pająków, węży, wysokości, ciemności. Są również fobie, które dotyczą kontaktów międzyludzkich, jak na przykład fobia społeczna. Niewielu ludzi jednak wie, że strach przed wizytą u dentysty również można nazwać fobią.
Jeśli na samą myśl o wizycie w gabinecie stomatolog bielany masz ciarki i zalewa Cię zimny pot, zastanów się skąd wynika ten strach. Często ma on korzenie w naszym dzieciństwie, kiedy to zostaliśmy niezbyt łagodnie potraktowani w takowym gabinecie. A przecież to było dawno temu!
W dzisiejszych czasach dentysta to często człowiek, który zdaje sobie sprawę z tego, że niektórych może przerażać. Dlatego coraz częściej są oni mili, sympatyczni i uśmiechnięci. Od takich ludzi można co najwyżej zaznać zbyt mocnego uścisku dłoni, a nie bólu podczas wizyty.
W gabinetach jest również szeroka gama środków znieczulających. Często my sami mamy wybór, w jakiej formie znieczulenia możemy wybierać. Można nawet mieć leczone zęby w narkozie ogólnej, czyli po prostu sobie śpimy, podczas gdy lekarz zajmuje się naszymi zębami. Nic nie czujemy, o niczym nie wiemy. Budzimy się z pięknym i zdrowym uśmiechem. Zapytajcie swoich dentystów o taką opcję.